Reklama

Reklama

Holandia: Policja odkryła największą wytwórnię metaamfetaminy. Polak aresztowany

62-letni Polak został aresztowany przez holenderską policję po tym, jak namierzyła i zamknęła największe laboratorium metaamfetaminy w Holandii. Narkotyki produkowane były w mieście Nederweert na południu kraju.

Media podają, że laboratorium było najbardziej profesjonalnym tego typu zakładem w Holandii.

Wytwórnia ulokowana była w połączonych szopach. Jak poinformowało biuro rzecznika policji w Masastricht w południowej Holandii, na miejscu produkowano 100 kg "crystal meth" dziennie.

Jedyną aresztowaną osobą jest 62-letni Polak, ale "funkcjonariusze nie wykluczają dalszych aresztowań".

Wyjątkowe odkrycie

Wartość dziennej produkcji wynosiła ponad milion euro. 1 gram metamfetaminy kosztuje w Holandii 75 euro. Nie wiadomo, jak długo funkcjonowało laboratorium. Z relacji portalu NU wynika, iż składało się ono z sześciu kotłów destylacyjnych, profesjonalnego systemu klimatyzacji, kilkudziesięciu beczek z kwasami i rozpuszczalnikami oraz setek butelek z ciekłym wodorem.

Reklama

- Naprawdę wyjątkowe jak na holenderskie standardy - powiedział Danny Frijters, policjant odpowiadający za śledztwo, cytowany przez portal.

Ponad 100 laboratoriów

Jak podaje dziennik "De Telegraaf" liczba laboratoriów produkujących metamfetaminę gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego roku. - Łącznie w ubiegłym roku zlikwidowano 108 laboratoriów, w których produkowano ten narkotyk, o 18 więcej niż w 2019 roku - czytamy w gazecie.

Metamfetamina, zwana "kryształem" lub "tiną", jest silnie pobudzającym narkotykiem. Jest on przyjmowany dożylnie, połykany, palony lub wciągany nosem. "Crystal meth" niszczy zęby, powoduje rany na skórze, a także może trwale uszkodzić mózg.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje