Reklama

Reklama

Holandia. Ogniska koronawirusa w szkołach. Jeden na osiem przypadków zakażenia

W holenderskich szkołach ma miejsce jeden na osiem przypadków zakażenia koronawirusem - podaje dziennik "Trouw". Wraz z otwarciem we wrześniu, placówki natychmiast stały się jednym z głównych ognisk rozprzestrzeniania SARS-CoV-2.

Również z raportów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) wynika, iż coraz częściej dochodzi do zakażeń w szkołach. Cotygodniowy raport RIVM pokazuje, że liczba zachorowań na Covid-19 wśród dzieci gwałtownie wzrosła, podczas gdy całkowita liczba infekcji w kraju pozostała praktycznie taka sama w porównaniu do tygodnia wcześniej. Wzrost jest najsilniejszy w grupie wiekowej od 5 do 9 lat.

"Spośród wszystkich przypadków zakażeń koronawirusem w których GGD był w stanie wyśledzić źródło infekcji, jeden na osiem przypadków zakażenia koronawirusem miał miejsce w szkole" - czytamy w "Trouw".

Reklama

34 klasy odesłane do domów

Jak informuje Holenderska Agencja Prasowa (ANP) w prowincji Utrecht, w centralnej Holandii, codziennie dziesięć do piętnastu klas jest wysyłanych do domu z powodu pozytywnych testów na obecność wirusa.

W Hadze i jej okolicach 34 klasy szkół podstawowych zostały odesłane do domu w pierwszym tygodniu września, informuje GGD w Hadze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje