Reklama

Reklama

Holandia. Centrum targowe będzie ośrodkiem dla uchodźców. Przygotowano 500 miejsc

Samorządowcy z Utrechtu odpowiedzieli na apel holenderskiego rządu i zdecydowali, że ​jedno z największych centrów targowych w Europie stanie się tymczasowym schroniskiem dla 500 azylantów. Rząd dysponuje 29 tys. miejsc dla uchodźców, z czego 27 tys. jest już zajętych - informował tydzień temu dziennik "Algemeen Dagblad".

Wstępną decyzję w tej sprawie podjęła w czwartek po południu Rada Miasta Utrechtu.

Jaarbeurs to kompleks budynków targowych w Utrechcie, w środkowej Holandii. Centrum przyciąga co roku około 2,5 miliona odwiedzających. Organizowane są tam m.in. targi turystyczne Vakantiebeurs, trzecia pod względem ważności impreza branży turystycznej w Europie.

500 miejsc dla azylantów

Kompleks zamieni się teraz w tymczasowy ośrodek dla azylantów. Rada Miasta, po wcześniejszej konsultacji z Centralną Agencją ds. Przyjmowania Osób Ubiegających się o Azyl (COA), zaoferowała dla nich 500 miejsc.

Reklama

Decyzja samorządowców to odpowiedź na apel rządu. W ubiegłym tygodniu gabinet premiera Marka Ruttego poprosił gminy o udostępnienie większej liczby miejsc dla uchodźców "w trybie pilnym" i stworzenia nowych ośrodków dla osób starających się o azyl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy