Reklama

Reklama

Holandia: Atak na założoną przez kibiców siłownię LGBT. Założyciel zszokowany

W Rotterdamie podpalono założoną przez kibiców Feyenoordu siłownię dla osób LGBT. Założyciel lokalu oznajmił, że jest "zszokowany atakiem".

Jak podają lokalne media, na budynku pojawiły się również homofobiczne napisy.

Paul van Dorst, założyciel siłowni "Roze Kameraden", napisał, że jest "zszokowany atakiem".

Organizacja mniejszości seksualnych COC Nederland wezwała Feyenoord do potępienia ataków, uznając, że jego kibice są autorami ataku.

"Roze Kameraden" ma na celu "promowanie akceptacji osób LGBT wśród fanów piłki nożnej, w szczególności fanów Feyenoordu, a także zwalczanie dyskryminacji" - czytamy na stronie internetowej organizacji.

Ataki na mieszkania z tęczowymi flagami

W ubiegłym tygodniu cztery osoby zostały ranne w wyniku podpalenia kilku mieszkań w domu studenckim we wschodniej części Amsterdamu. "Wstępne śledztwo wskazuje, że podpalenia były wymierzone w mieszkania, gdzie zostały wywieszone tęczowe flagi" - poinformowała policja, która wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Reklama

Kilka tygodni temu w miejscowości Amstelveen, leżącej niedaleko Amsterdamu, grupa wyrostków pobiła 14-latkę za to, że nie chciała określić swojej płci. Dziewczynka trafiła do szpitala ze złamaną szczęką i wybitymi zębami.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje