Reklama

Reklama

Holandia: 14-latka pobita przez rówieśników. "Jesteś chłopcem czy dziewczynką?"

14-letnia Frederique została pobita na placu zabaw przez grupę chłopców. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń twarzy. Policja twierdzi, że mógł być to atak na tle homofobicznym.

Jak relacjonuje dziennik "De Telegraaf", w poniedziałek do bawiącej się na placu zabaw dziewczynki podszedł chłopiec w wieku około 14 lat. - Jesteś chłopcem czy dziewczynką? - zapytał. - Jestem tym, kim jestem, ty też możesz być tym, kim chcesz być - odpowiedziała Frederique.

- Wówczas została dotkliwie pobita, złamano jej nos i szczękę, wybito kilka zębów, a obrażenia twarzy były tak poważne, że trafiła ona do szpitala, gdzie spędziła noc - informuje gazeta. Rzecznik policji w Amsterdamie powiedział dziennikowi, że 14-latka była bita przez pięciu chłopców w wieku 11-15 lat.

Reklama

"Jestem dumny z postawy córki"

- Ze względu na charakter ataku sprawą zajmują się funkcjonariusze z pionu zwalczania przemocy wobec osób LGBT - informuje dziennik "Algemeen Dagblad".

- Chłopiec czy dziewczyna, hetero czy homo, jestem niezwykle dumny z postawy córki - powiedział gazecie ojciec Frederique, dodając, że wraca ona do zdrowia w domu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje