Reklama

Reklama

Hiszpania: Policja zatrzymała mężczyznę rekrutującego ludzi dla IS

Hiszpańska policja zatrzymała w sobotę mężczyznę podejrzanego o rekrutowanie ludzi dla Państwa Islamskiego (IS) w Ceucie, hiszpańskiej enklawie na terytorium Maroka - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych Hiszpanii.

- Hiszpańska policja rozpoczęła dochodzenie, gdy okazało się, że wielu ludzi wyjeżdża z Ceuty do Syrii - wyjaśniło MSW w komunikacie.

Reklama

Zatrzymany, 34-letni mężczyzna jest Hiszpanem. MSW nie podało, jak wiele osób mógł on zwerbować dla IS, ani w jakim wieku byli ci ludzie.

W marcu hiszpańskie władze poinformowały, że rozbiły w Ceucie komórkę dżihadystów, która gotowa była do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Hiszpanii lub innym europejskim kraju.

Hiszpania jest jednym z tych krajów europejskich, które starają się zapobiegać wyjazdom młodych muzułmanów do Syrii czy Iraku z obawy, że po przystąpieniu do szeregów IS i przejściu szkoleń wrócą oni do Europy, by organizować zamachy, lub kolejne komórki dżihadystów. Nadzór nad potencjalnymi ochotnikami do dżihadu stał się szczególnie staranny od ataku na paryski magazyn satyryczny "Charlie Hebdo" i po listopadowych zamachach w Paryżu.

Hiszpańskie siły bezpieczeństwa zatrzymały w tym roku ponad sto osób podejrzanych o przynależność do radykalnych organizacji islamskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje