Reklama

Reklama

Hiszpania: Nakaz aresztowania dwóch Rosjan związanych z Kremlem

Hiszpański Sąd Krajowy wydał międzynarodowy nakaz aresztowania dwóch wysoko postawionych Rosjan związanych z Kremlem - pisze w czwartek agencja AP. Poszukiwani są z powodu podejrzeń o pranie pieniędzy i przynależność do organizacji przestępczych.


Mężczyźni są w grupie osób wobec których od dawna toczy się w Hiszpanii dochodzenie w związku z podejrzeniami o powiązania z rosyjską mafią

Reklama

Poszukiwani przez sędziego Sądu Krajowego Jose de la Matę Amayę to wicedyrektor Rosyjskiej Federalnej Agencji ds. Kontroli Narkotyków generał Nikołaj Aułow oraz wiceprzewodniczący komisji Dumy Państwowej ds. rynków finansowych Władisław Reznik. Obaj są znani jako osoby blisko powiązane z Kremlem - podkreśla hiszpańska agencja prasowa EFE.

Jak wynika z dokumentów ogłoszonych przez madrycki dziennik "El Mundo", Aułow i Reznik znajdują się wśród 15 osób objętych prowadzonym od długiego czasu śledztwem dotyczącym działań rosyjskiej mafii na terenie Hiszpanii i innych krajów zachodniej Europy. Śledztwo to koncentruje się na organizacjach mafijnych znanych jako "Tambowskaja" i "Małyszewskaja".

Miejsca pobytu Aułowa ani Reznika nie są sądowi znane.

Rzecznik Sądu Krajowego, na którego powołuje się EFE dodał, że sprawa nie była objęta tajemnicą sądową, jednak jej upublicznienie nastąpiło dopiero po tym jak  "El Mundo" opublikował w tym tygodniu artykuł na ten temat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy