Reklama

Reklama

Hiszpania: Gej sfingował homofobiczny atak na siebie

O tej sprawie mówiła cała Hiszpania. 20-letni gej miał zostać okaleczony w homofobicznym ataku. W jego obronie organizowano manifestacje. Tymczasem mężczyzna przyznał się, że żadnego ataku nie było.

20-letni mieszkaniec aglomeracji Madrytu przyznał się w środę do złożenia fałszywego doniesienia w sprawie rzekomego okaleczenie go przez napastników kierujących się nienawiścią wobec mniejszości seksualnych. Domniemany atak od poniedziałku stanowił główną wiadomość w hiszpańskich mediach.

W geście solidarności z "ofiarą" odbyło się też kilka dużych manifestacji w hiszpańskich miastach.

Komunikat hiszpańskiego MSW

Tymczasem jak podało w środę po południu MSW Hiszpanii, rzekomo zaatakowany mężczyzna zmienił swoje zeznania. 20-latek wyjaśnił, że wulgarny napis, który rzekomo miała mu wykonać na pośladkach nożem ośmioosobowa grupa homofobów to w rzeczywistości "dzieło" znanej mu osoby.

Reklama

Potwierdził, że okaleczenie nastąpiło za jego zgodą, a atak nie wydarzył się.

Powołujące się na źródła w hiszpańskiej policji dzienniki "La Razon" i "El Mundo" potwierdziły, że zgłoszony w niedzielne popołudnie przez 20-latka akt homofobii na stołecznym osiedlu Malasana nie znalazł również potwierdzenia na monitoringu w tej części Madrytu.

Główny temat w hiszpańskich mediach

Od poniedziałku informacja o rzekomo homofobicznym napadzie na geja w Madrycie była głównym tematem w hiszpańskiej prasie, telewizji i mediach społecznościowych, a władze państwowe, w tym premier Pedro Sanchez, zapowiedziały walkę z nietolerancją wobec mniejszości seksualnych.

Szef centrolewicowego rządu zapowiedział, że w piątek w związku z "atakiem na mieszkańca Madrytu" weźmie udział w posiedzeniu parlamentarnej komisji ds. przeciwdziałania przemocy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje