Reklama

Reklama

Hillary Clinton popiera Julię Tymoszenko

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton przesłała Julii Tymoszenko list poparcia. Trafił on do byłej premier już po tym, jak władze w Kijowie wysunęły wobec niej kolejne zarzuty.

W liście, którego treść została ujawniona przez biuro prasowe partii Julii Tymoszenko Ojczyzna (Batkiwszczyna) czytamy, że Stany Zjednoczone nadal zabiegają o natychmiastowe zwolnienie byłej premier z więzienia. Hillary Clinton wyraziła nadzieję, że nowy rok da "nowe perspektywy dla wyjścia na wolność". Złożyła także życzenia powrotu do zdrowia.

Reklama

Wcześniej ambasador Stanów Zjednoczonych w Kijowie John Tefft i Unii Europejskiej na Ukrainie Jan Tombiński zwrócili się do Służby Więziennej z prośbą o wyrażenie zgody na widzenie z byłą premier.

W piątek Julia Tymoszenko została poinformowana, iż jest podejrzana o to, że w 1996 roku, wraz z ówczesnym premierem Pawłem Łazarenką, opłaciła zabójstwo deputowanego i biznesmena Jewhenia Szczerbania.

Grozi jej za to dożywocie. Obecnie była premier odbywa karę 7 lat pozbawienia wolności za błędy proceduralne w czasie podpisywania umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Julia Tymoszenko | Clinton | Ameryka | sekretarz stanu | list

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje