Reklama

Reklama

Grecja walczy z pożarami. "Trwa walka tytanów"

Grecja walczy z rekordową falą upałów. Nadzwyczaj wysokie temperatury przyczyniają się do wybuchów pożarów. W czwartek strażacy walczą z pożarami w pobliżu Olimpii na półwyspie Peloponez i na wyspie Eubea na Morzu Egejskim. Wczoraj Grecy zmagali się z żywiołem w okolicach Aten.

W Grecji w pobliżu Olimpii z pożarem walczy ponad 170 strażaków, około 50 ciężarówek, sześć helikopterów i samolotów gaśniczych.

W środę ewakuowano miasto, które jest tłumnie odwiedzane przez turystów, oraz sześć pobliskich wiosek.

Ogień objął już 20 domów w Olimpii i zmierza w kierunku Lalas, zalesionego obszaru górskiego na północny zachód od miasta.

Trudna sytuacja panuje także na greckiej wyspie Eubea, ok. 200 km na wschód od Aten. Pożary zniszczyły tu już ponad 150 domów, a ogień otoczył klasztor i kilkanaście wiosek.

Reklama

W środę greccy strażacy walczyli z pożarem, który rozprzestrzeniał się na zboczach masywu górskiego Parnita na północnych przedmieściach Aten.

Grecja. "Trwa walka tytanów"

W Grecji w ciągu ostatnich 24 godzin straż pożarna walczyła z 92 pożarami lasów, oprócz 118 pożarów z dnia poprzedniego.

- Toczy się walka tytanów - powiedział dziennikarzom wiceminister obrony cywilnej Grecji Nikos Hardalias - Najtrudniejsze jest jeszcze przed nami.

  Czytaj też:

Fala upałów na Syberii. Może pogorszyć się klimat Ziemi

Pożary na Rodos i w Turcji. Sceny ucieczki przypominały "piekło"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy