Reklama

Reklama

Gondolierów czekają testy na obecność alkoholu i narkotyków

Po serii skarg na gondolierów w Wenecji, którym turyści zarzucili niekulturalne zachowanie i różne wybryki, pojawił się pomysł poddawania ich testom na obecność alkoholu i narkotyków. Propozycję tę przedstawił władzom miejskim pracodawca gondolierów.

Takie testy powinni też przechodzić wszyscy pracownicy transportu w Wenecji, począwszy od motorniczych tramwajów wodnych - argumentuje prezes firmy zatrudniającej gondolierów Nicola Falconi. Przyznał, że wystąpił z propozycją badań ponieważ liczba skarg na zachowanie weneckich gondolierów stale rośnie, a problem staje się coraz poważniejszy.

Reklama

Często pojawiają się podejrzenia, że przyczyną tej sytuacji jest nadużywanie alkoholu i być może również narkotyków.

Wszystko wskazuje na to, że testy zostaną wprowadzone już niebawem.

Media informują, że ofiarami agresywnego i aroganckiego zachowania padają nie tylko turyści, ale również młodzi ludzie, którzy starają się o pracę pomocników gondolierów. Niektórzy poddawani są tzw. fali - są poniżani, zmuszani do zdjęcia ubrań i pływania po weneckich kanałach. Dowodzą tego nagrania, które opublikowano w Internecie.

Wcześniej cień na reputację gondolierów rzuciły przypadki żądania przez nich od zagranicznych turystów ogromnych sum, czasem po kilkaset euro, za krótki rejs gondolą.

Dowiedz się więcej na temat: Wenecja | gondolier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje