Reklama

Reklama

​Georgette Mosbacher o "najostateczniejszej dacie" zniesienia wiz

Przekonanie, że do końca roku uda się przeprowadzić procedury związane z objęciem Polski Programem Ruchu Bezwizowego wyraziła w poniedziałek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz" - dodała.

Biały Dom ogłosił w miniony piątek nominację Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Jak wówczas podała ambasada USA w Polsce, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA wymaga przeprowadzenia dodatkowych procedur administracyjnych ze strony rządu USA, aby sfinalizować przystąpienie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Według placówki procedury te potrwają kilka miesięcy.

Mosbacher powiedziała w poniedziałek dziennikarzom, że jest przekonana, iż procedurę uda się przeprowadzić do końca roku. Według ambasador USA jest to "najostateczniejsza data". "2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz" - podkreśliła.

Reklama

Wyjaśniła, że obecnie muszą zostać przeprowadzone jedynie procedury administracyjne. "Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz ds. bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę doradczą do Kongresu Stanów Zjednoczonych mówiącą, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do Programu Ruchu Bezwizowego" - powiedziała ambasador USA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje