Reklama

Reklama

Francuska prasa o różnicach między Paryżem a Londynem na temat Europy

​Między Paryżem a Londynem wciąż istnieją poważne różnice poglądów co do przyszłości Unii Europejskiej. Takie są opinie mediów nad Sekwaną po wizycie premiera Davida Camerona w stolicy Francji.

Dziennik "Le Monde" zaznacza, iż wizyta Camerona nie pozwoliła na zbliżenie Francji i Wielkiej Brytanii w kwestii reform w systemie funkcjonowania Unii. Mimo, że Francois Hollande i David Cameron ocenili przedstawiony przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska plan jako solidne fundamenty, na których można budować porozumienie, to jednak "wiele zostało do zrobienia" - jak to ujął cytowany przez "Le Monde" polityk z otoczenia prezydenta Francji.

Ta sama gazeta przypomina przy tym słowa Donalda Tuska, iż istnieje realne niebezpieczeństwo, że Europa 28 państw rozpadnie się. Francja jest zdecydowanie przeciwna, by kraje spoza strefy euro, takie jak Wielka Brytania mogły,  ingerować w sprawy wspólnej waluty. Polityka Camerona jest odpowiedzią na rosnący na Wyspach eurosceptycyzm - stwierdzają francuskie media nie wykluczające tego, że dojdzie to "Brexit" - czyli wyjścia Brytyjczyków z Unii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje