Reklama

Reklama

Francja: Znalazł zdjęcie swojej amputowanej nogi na paczce papierosów

60-letni mężczyzna we wschodniej Francji ze zdumieniem odkrył, że na paczce papierosów zostało umieszczone zdjęcie jego amputowanej nogi, jako ostrzeżenie przed paleniem. Wszystko to odbyło się bez jego zgody.

Zdjęcie zamieszczono na paczkach papierosów wraz z komunikatem "palenie zatyka tętnice".

Reklama

Mężczyzna, mieszkaniec Metz, stracił nogę w wyniku strzelaniny w Albanii w 1997 r. Od tego czasu porusza się o kulach.

Jak relacjonuje mężczyzna, na zdjęciu widać jego charakterystyczne blizny po oparzeniu. Tłumaczy jednak, że nigdy nie zgodził się na publikację zdjęcia. Podejrzewa, że zdjęcie mogło wyciec ze szpitala, w którym było robione dla dokumentacji przypadku - mężczyzna starał się o protezę.

"To niewiarygodne, że człowiek znajduje się bez zgody na paczce papierosów w całej Unii Europejskiej" - mówi Antoine Fittante, prawnik mężczyzny. "Każda blizna jest specyficzna, niepowtarzalna. Ten człowiek ma również ślady po oparzeniach na drugiej nodze, jest bardzo wyraźny. Ekspert nie będzie miał problemów z identyfikacją obrazu. Mój klient czuje się zdradzony, czuje, że została nadszarpnięta jego godność" - dodaje adwokat.

Fittante skontaktował się już ze szpitalem, żeby wyjaśnić sprawę wycieku zdjęcia oraz z Komisją Europejską, która odpowiada za dystrybucję takich obrazów na wszystkich paczkach papierosów w UE. Twierdzi, że komisja zwykle wykorzystuje zdjęcia z bazy danych, które są weryfikowane i publikowane za zgodą osoby, której dotyczy.

Sara Bounaoui

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje