Reklama

Reklama

Francja: Wydalenie z mieszkania za udzielenie pomocy bezdomnym

Na jednym z podparyskich osiedli wywieszono ogłoszenie, z którego wynika, że pomaganie bezdomnym będzie karane eksmisją. Sprawa ta wywołała ogromne poruszenie we Francji.

W liście skierowanym do lokatorów osiedla komunalnego można przeczytać, że surowo będzie karane otwieranie drzwi na klatkę schodową, aby bezdomni mieli się gdzie schronić przed chłodem. Nie będzie tolerowane także przynoszenie osobom bez dachu nad głową pożywienia. Nieprzestrzegających tych przepisów czeka eksmisja.

Reklama

Jeden z mieszkańców osiedla stwierdził, że identyczny w treści tekst sformułowano na temat dokarmiania gołębi. Mężczyzna zaznacza, że pracownik socjalny regionu paryskiego potraktował bezdomnych jak zwierzęta i grozi karami za okazanie gestu solidarności.

Osiedle mieści się na tak zwanych trudnych społecznie przedmieściach, które od Paryża oddziela Sekwana. Mieszkańcy zamierzają protestować przeciwko temu, w jaki sposób w tym trudnym klimatycznie i jednocześnie świątecznym okresie potraktowano osoby zepchnięte przez los na społeczny margines.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy