Reklama

Reklama

Francja: Rozwścieczony syn Picassa

Syn Picassa oskarża władze francuskie, że nie uczyniły nic w sprawie otwarcia paryskiego muzeum legendarnego twórcy. Placówka jest zamknięta od pięciu lat.

Claude Picasso, syn Pabla i Francoise Gilot, jednej z muz i kochanek wielkiego artysty, z którym miała jeszcze także córkę Palomę, jest zdania, że socjalistyczne władze Francji w ogóle nie są zainteresowane planowanym na czerwiec otwarciem muzeum.

Ostrze krytyki wymierzone jest przede wszystkim w osobę francuskiej minister kultury Aurelie Filippetti, która zapowiedziała, że termin inauguracji placówki będzie na pewno przesunięty na później. Minister odmówiła prośbie Claude’a Picassa, który chciał by szefowa resortu odwiedziła muzeum, żeby na miejscu przekonać się o zaawansowanym stanie prac renowacyjnych.

Filippetti twierdzi, że muzeum nie może być otwarte w planowanym czasie, ze względu na brak strażników mających pilnować dzieł Picassa.

Claude zamierza na otwarcie placówki ofiarować muzeum listy towarzyszki życia swego ojca Dory Maar opisujące jak powstawała legendarna Guernica.

Dowiedz się więcej na temat: Picasso | Francja | muzeum

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje