Reklama

Reklama

Francja: Pożar w pałacu założyciela Frontu Narodowego

Groźny pożar wybuchł w pałacu, w którym pod Paryżem mieszka Jean-Marie Le Pen - założyciel i wieloletni przywódca skrajnie prawicowego Frontu Narodowego. Politykowi nic poważnego się nie stało.

Rodzina honorowego przewodniczącego Frontu Narodowego zapewnia, że nie ma żadnych obaw, co do jego stanu zdrowia. Informację tę potwierdza także biuro partii. Natomiast media, powołując się na swoje źródła twierdzą, że sędziwy polityk odniósł lekkie obrażenia twarzy.

Reklama

Osiemdziesięciosiedmioletniego Jean-Marie Le Pena ewakuowali strażacy, którzy natychmiast przybyli do eleganckiej dzielnicy Rueil-Malmaison, na przedmieściach Paryża, gdzie znajduje się pałac byłego szefa skrajnej prawicy. Rannemu udzielono pomocy na miejscu.

Według świadków straty materialne są bardzo poważne. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.
Jean - Marie Le Pen założył Front Narodowy w 1972 roku i stał na jego czele aż do 2011, kiedy to stery przejęła z jego rąk córka Marine Le Pen. Łagodniejszy ton jej wypowiedzi oraz marazm gospodarczy panujący we Francji, a także problem imigracji, z którym nie są w stanie się uporać tradycyjne partie lewicowe i prawicowe sprawiają, że Front Narodowy urósł do realnej siły politycznej w kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama