Reklama

Reklama

Francja: Lawinowy wzrost sprzedaży Koranu

We Francji po zamachu w redakcji tygodnika "Charlie Hebdo" lawinowo rośnie sprzedaż Koranu. Jedno z jego tłumaczeń jest w pierwszej setce najlepiej sprzedających się tytułów w sieci Amazon.

Według Francois Maillota - dyrektora wielkiej sieci księgarń zajmującej się także literaturą o tematyce religijnej, wiele osób pyta o Koran, bo chce dojść do źródeł prawdy o islamie. Czytelnicy radzą się księgarzy, które z tłumaczeń na francuski z języka arabskiego jest wiarygodne. Boją się, że w przekładzie jego autor mógł celowo lub przypadkowo zgubić istotę przesłania zawartego w Koranie.

Reklama

Doskonale sprzedają się także takie pozycje, jak "Krótka historia islamu dla każdego", "Islam wyjaśniany dzieciom i ich rodzicom" oraz "Koran przystępny dla młodzieży".

Księgarnie proponują także takie prace, jak "Chory islam" wybitnego znawcy tej religii Abdelwahaba Meddeba, który dokonuje analizy korzeni integryzmu islamskiego, jak i książkę filozofa, arabisty i specjalisty od historii średniowiecza Remi’ego Braggue'a "O Bogu chrześcijańskim i jednym lub dwóch innych Bogach".

W księgarniach pojawiły się także pozycje o integracji islamu ze światem wartości republikańskich, jak i naukowe analizy dżihadyzmu.

Dowiedz się więcej na temat: Koran

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje