Reklama

Reklama

Francja: Kolejna śmierć w pobliżu eurotunelu

23-letnia kobieta z Erytrei została śmiertelnie potrącona przez samochód na autostradzie w Calais, w pobliżu eurotunelu. Według miejscowych źródeł to już ósma osoba, która od początku czerwca poniosła śmierć przy próbie dostania się do tunelu.

Leżący pod kanałem La Manche eurotunel łączy Calais we Francji z Folkestone w Wielkiej Brytanii.

Umożliwia kursowanie pociągów towarowych przewożących samochody i ciężarówki, a także pociągów pasażerskich Eurostar.

Ciało w pociągu

W czwartek wieczorem w terminalu Folkestone na dachu pociągu znaleziono ciało nastolatka. Według brytyjskiego "Guardiana" młody mężczyzna zmarł jeszcze we Francji, a jego ciało dostrzeżono dopiero w Folkestone. Trwa ustalanie okoliczności śmierci i tożsamości mężczyzny.

3 tys. imigrantów

W samym Calais i w pobliżu miasta w obozowiskach mieszka ok. 3 tys. imigrantów, głównie z Erytrei, Etiopii, Sudanu i Afganistanu, którzy każdego dnia próbują dostać się do ciężarówek i pociągów jadących do Wielkiej Brytanii.

Reklama

140 km na godzinę

Spółka Eurotunnel, zarządzająca tunelem, poinformowała, że nocami imigranci przedostają się przez bariery wokół terminalu i próbują wskoczyć do pociągów będących w ruchu, które przed wjazdem do tunelu mogą osiągać prędkość ok. 140 kilometrów na godzinę.

Dwa dni temu Eurotunnel poinformował, że zwrócił się do władz brytyjskich i francuskich o 9,7 mln euro na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z bezprecedensowym napływem imigrantów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy