Reklama

Reklama

Francja: Aresztowano mężczyznę, który planował zamach w Paryżu

Francuskie siły antyterrorystyczne zatrzymały młodego mężczyznę, który planował dokonanie w najbliższym czasie zamachu. Aresztowany jest przesłuchiwany przez brygadę specjalną w Paryżu.

Osoby z komórki prowadzącej rozpracowywanie środowisk islamistów wpadły na trop mężczyzny dzięki portalom internetowym.

Zatrzymany ma 23 lata, jest kawalerem, bezrobotnym. Jego poglądy uległy radykalizacji pod wpływem dżihadu. Mężczyzna nie był notowany w archiwach policji.

Na obrzeżach miejscowości Orange na południu Francji interweniowali antyterroryści. Jak powiedział naoczny świadek wydarzeń, mieszkaniec tego samego bloku, funkcjonariusze byli w kominiarkach, przeszukiwali z psami samochody i garaże. W domu mężczyzny znaleziono znaczne ilości prochu i materiałów propagandowych tak zwanego Państwa Islamskiego. Aresztowany planował dokonanie zamachów w najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach Paryża.

Reklama

Z kolei w sobotę zatrzymano 33-letniego mężczyznę, który także planował zamach. W tym samym czasie policja aresztowała kolejną osobę. Siedemnastolatka, który planował przedostać się do Syrii i Iraku, by dołączyć do dżihadu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje