Reklama

Reklama

Francja: Aresztowano mężczyznę, który planował zamach w Paryżu

Francuskie siły antyterrorystyczne zatrzymały młodego mężczyznę, który planował dokonanie w najbliższym czasie zamachu. Aresztowany jest przesłuchiwany przez brygadę specjalną w Paryżu.

Osoby z komórki prowadzącej rozpracowywanie środowisk islamistów wpadły na trop mężczyzny dzięki portalom internetowym.

Reklama

Zatrzymany ma 23 lata, jest kawalerem, bezrobotnym. Jego poglądy uległy radykalizacji pod wpływem dżihadu. Mężczyzna nie był notowany w archiwach policji.

Na obrzeżach miejscowości Orange na południu Francji interweniowali antyterroryści. Jak powiedział naoczny świadek wydarzeń, mieszkaniec tego samego bloku, funkcjonariusze byli w kominiarkach, przeszukiwali z psami samochody i garaże. W domu mężczyzny znaleziono znaczne ilości prochu i materiałów propagandowych tak zwanego Państwa Islamskiego. Aresztowany planował dokonanie zamachów w najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach Paryża.

Z kolei w sobotę zatrzymano 33-letniego mężczyznę, który także planował zamach. W tym samym czasie policja aresztowała kolejną osobę. Siedemnastolatka, który planował przedostać się do Syrii i Iraku, by dołączyć do dżihadu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje