Reklama

Reklama

FBI chciało przesłuchać księcia Andrzeja

FBI skontaktowało się z prawnikami brytyjskiego księcia Andrzeja i poprosiło o możliwość przesłuchania go w sprawie dotyczącej działalności i śmierci amerykańskiego miliardera Jeffreya Epsteina - powiedział w poniedziałek prokurator dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman.

Berman podczas konferencji prasowej przed nowojorską posiadłością Epsteina stwierdził, że śledczy spotkali się z "zerową współpracą" ze strony księcia.

Prokurator nie chciał mówić o szczegółach śledztwa w sprawie Epsteina. Stwierdził jednak, że "sprawa nie zakończyła się wraz z jego śmiercią". "Jeffrey Epstein nie mógł zrobić tego, co zrobił, bez pomocy innych i mogę zapewnić, że śledztwo posuwa się do przodu" - powiedział.

W listopadzie ub.r. książę Andrzej ogłosił, że wycofuje się z pełnienia obowiązków "w dającej się przewidzieć przyszłości". Miało to związek z oskarżeniami Amerykanki Virginii Giuffre, która twierdzi, że jako 17-latka była przez niego wykorzystywana seksualnie. Miała mu zostać "dostarczona" przez Epsteina.

Reklama

Ogłaszając wycofanie się z pełnienia obowiązków, książę zadeklarował, że "gotów jest pomóc każdej stosownej agencji w prowadzonych przez nią dochodzeniach, jeśli zajdzie taka potrzeba". Książę zaprzecza, by odbywał z Giuffre stosunki seksualne. W listopadzie ub.r. w rozmowie z BBC stwierdził, że nie przypomina sobie, żeby ją kiedykolwiek spotkał.

Epstein, oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt, zmarł w areszcie 10 sierpnia ub.r. 66-letniemu miliarderowi, który utrzymywał, że jest niewinny, groziło do 45 lat pozbawienia wolności; jego proces miał rozpocząć się w czerwcu 2020 roku.

W grudniu ub.r. Reuters, powołując się na źródła w organach ścigania, podawał, że śledztwem FBI objęte są osoby, które miały ułatwiać nielegalne działania Epsteina, m.in. Brytyjka Ghislaine Maxwell, wieloletnia współpracowniczka Epsteina.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje