Reklama

Reklama

Fałszywy alarm terrorystyczny w Paryżu. Zatrzymano 16-latka

Francuska policja aresztowała nastolatka podejrzewanego o spowodowanie fałszywego alarmu, który w sobotę zmobilizował brygady antyterrorystyczne i policję w Paryżu. Poszukiwany jest wspólnik sprawcy.

16-latka zatrzymano w przylegającym do Paryża departamencie Marna. To on podszywając się pod księdza z jednego z kościołów w centrum Paryża miał zawiadomić policję, że do świątyni wdarło się kilkunastu mężczyzn w kominiarkach.

Reklama

Wiernych przebywających we wnętrzu mieliby wziąć za zakładników. W ciągu kilkunastu minut na miejscu pojawiła się brygada antyterrorystyczna, a wkrótce potem cały rejon dookoła miejsca akcji został odgrodzony od reszty Paryża. Policja apelowała do mieszkańców stolicy i jej przedmieść, by nie planowali podróży do tej części miasta.

Zlokalizowany dzięki wpisom na Facebooku

W piątek i w sobotę Halles jest niezwykle ruchliwym i chętnie odwiedzanym miejscem, a w tamtejszych restauracjach trudno jest znaleźć wolny stolik. Okazało się, że alarm był fałszywy. Jego sprawcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i 30 tysięcy euro grzywny. Chłopaka policja zlokalizowała dzięki jego wpisom na Facebooku.

Według wstępnych informacji, nastolatkom chodziło o to, aby wywołać zamieszanie. W ciągu roku do podobnych sytuacji dochodziło wiele razy powodując między innymi ewakuacje hoteli w Dijon i w Nancy oraz szkół średnich w stolicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje