Reklama

Reklama

Facebook blokuje konserwatywne treści? Zuckerberg zaprasza na spotkanie

Marrk Zuckerberg spotka się w tym tygodniu z grupą wpływowych amerykańskich konserwatystów. Szef Facebooka chce rozmawiać z nimi o oskarżeniach o stronniczość i eliminowanie konserwatywnych treści z portalu.

Rzecznik Facebooka poinformował, że Marck Zuckerberg spotka się w środę z grupą 12 konserwatystów. Są wśród nich prezenter radiowy i telewizyjny Glen Beck, była doradczyni George'a Busha, komentatorka telewizji Fox News Dana Perino oraz były doradca Mitta Romnety do spraw nowoczesnych technologii Zac Moffatt.

Zarzuty

Rozmowa będzie dotyczyć zarzutów, że pracownicy Facebooka usuwali na dalsze miejsca rubryki "Popularne tematy" wiadomości i artykuły prezentujące konserwatywny punkt widzenia.

Mark Zuckerberg oświadczył, że jak dotąd nie znaleziono dowodów na prawdziwość zarzutów. Zapewnił jednak, że jego firma będzie kontynuować dochodzenie.

Reklama

"Traktujemy doniesienia w tej sprawie bardzo poważnie i prowadzimy śledztwo, by upewnić się, że nasi pracownicy postępują rzetelnie i uczciwie" - oświadczył Zuckerberg.

Główne źródło informacji

Sprawa oskarżeń o stronniczość ma dla Facebooka kluczowe znaczenie, bowiem portal ten stał się głównym źródłem informacji dla milionów użytkowników.

Według badań, 44 proc. Amerykanów jest odbiorcą newsów zamieszczonych na Facebooku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne