Reklama

Reklama

Ewa Kopacz: Walka z terroryzmem priorytetem

​Na chwilę obecną nie ma potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia antyterrorystycznego w Polsce - poinformowała w sobotę premier Ewa Kopacz po spotkaniu z przedstawicielami służb. "Walka z terroryzmem powinna być priorytetem i powinniśmy w tym czynnie uczestniczyć - oświadczyła.

Szefowa rządu w Centrum Antyterrorystycznym ABW odebrała meldunek od przedstawicieli służb specjalnych w związku z atakami terrorystycznymi we Francji. Według ostatnich informacji w Paryżu zginęło co najmniej 127 osób.

- Złożono mi szczegółowy meldunek o tym, co wydarzyło się nie tylko w Paryżu, ale również o tym jak monitorujemy sytuację w Polsce - powiedziała dziennikarzom Kopacz.

Poinformowała, że polskie służby, w tym CAT ABW, pozostają w stałym kontakcie ze służbami europejskimi. - Na chwilę obecną nie ma potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia antyterrorystycznego w Polsce. Monitorujemy sytuację na bieżąco - powiedziała Kopacz.

Reklama

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele policji oraz Straży Granicznej, które także są kontakcie ze wszystkimi swoimi odpowiednikami w Europie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama