Reklama

Reklama

Ekscytacja przed Pałacem Buckingham. "To wydarzy się lada moment"

Podekscytowani Brytyjczycy gromadzą się przed Pałacem Buckingham i z niecierpliwością czekają na informację o narodzinach królewskiego potomka. Księżna Kate została przyjęta na oddział położniczy londyńskiego szpitala St Mary's dziś rano.

W Wielkiej Brytanii panuje atmosfera oczekiwania. 

Reklama

Telewizja ABC podała, że do Pałacu Buckingham z rezydencji Windsor wróciła Królowa Elżbieta II. 

Głos na temat królewskiego potomka zabrał premier Wielkiej Brytanii. David Cameron powiedział dziennikarzom, że "jest bardzo podekscytowany, tak jak cały kraj" i życzy książęcej parze wszystkiego najlepszego.

Cameron podkreślił także, że jeśli urodzi się dziewczynka, to w przyszłości zostanie królową - zgodziły się na to wszystkie kraje Commonwealthu.

Tymczasem Brytyjczycy gromadzą przed pałacem Buckingham czekając na informację. - Jestem taka podekscytowana, to wydarzy się lada moment - mówi jedna z czekających.

Brytyjczycy zwracają uwagę, że jest to wyjątkowe wydarzenie, bo w rodzinie królewskiej już dawno nie urodziło się dziecko. 

W euforię popadły brytyjskie media, za co spotyka je krytyka. Redakcje telewizyjne przyznają, że poza licznymi wyrazami radości, otrzymują e-maile i telefony z pretensjami, że "przecież to nie jedyne dziecko, które urodzi się dziś lub jutro".

Rekordowa liczba zakładów

Bukmacherzy przyjęli w poniedziałek rekordową liczbę zakładów dotyczących imienia dziecka, które urodzi się księżnej Kate i księciu Williamowi. Obstawiana jest także płeć królewskiego potomka, a nawet to, w jakiej sukience pojawi się z wizytą u księżnej Kate jej siostra Pippa.

Najczęściej obstawiane jest imię Alexandra dla dziewczynki i James dla chłopca. Brytyjczycy stawiają nawet małe sumy, takie jak jeden funt, po to tylko, by wziąć udział w ogólnej gorączce spowodowanej oczekiwaniem na dziedzica - mówi rzecznik firmy Ladbrokes Alex Donohue.

W ciągu kilku godzin od informacji o rozpoczęcia akcji porodowej księżnej jego firma przyjęła około 50 tys. zakładów.

Firma bukmacherska Paddy Power przyjęła w poniedziałek rano 35 tys. zakładów.

Na giełdzie imion obstawiane są także: Charlotte, Victoria, Martha, Mathylda, a dla chłopca George.

Księżna Kate w szpitalu

Księżna Cambridge została przyjęta w poniedziałek rano na oddział położniczy londyńskiego szpitala St Mary's.

Księżna Kate i książę William oczekują narodzin swego pierwszego dziecka, które niezależnie od płci będzie trzecie w kolejce do tronu. Informowano, że poród ma nastąpić w połowie lipca. Przyszli rodzice nie chcieli poznać płci dziecka.

Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim; ceremonia była transmitowana na cały świat.

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | dziecko | księżna Kate | Królowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy