Reklama

Reklama

Egipt: W Luksorze wznowiono loty balonem

W Luksorze, turystycznym mieście na południu Egiptu, wznowiono w niedzielę loty balonem na ogrzane powietrze. Zawieszono je pod koniec lutego po wypadku, w którym zginęło 19 turystów.

W niedzielę odbyły się już cztery loty balonem. W pierwszym wziął udział gubernator Luksoru, Ezzat Saad, "aby zapewnić, że sytuacja wróciła do normy i loty są bezpieczne".

Reklama

Balon z 21 osobami zapalił się 26 lutego na wysokości co najmniej 300 metrów, co spowodowało eksplozję zbiornika z gazem; spadł następnie na plantację trzciny cukrowej na zachód od Luksoru. Uratował się wtedy pilot i brytyjski turysta.

Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków z udziałem turystów w kraju, gdzie sektor turystyczny odnotował poważne problemy po rewolcie, która dwa lata temu obaliła prezydenta Hosniego Mubaraka. Przed tymi wydarzeniami turystyka odpowiadała za ponad jedną dziesiątą egipskiego PKB. W 2010 roku kraj odwiedziło 14,7 mln gości, a rok później - niecałe 10 milionów.

Wycieczki balonami organizowane o wschodzie słońca są bardzo popularne wśród turystów w Luksorze, odwiedzających takie atrakcje jak świątynia w Karnaku czy Dolina Królów.

Dowiedz się więcej na temat: loty balonem | Egipt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy