Reklama

Reklama

Egipt: W Kairze zastrzelono trzech żołnierzy

Przed uniwersytetem Al-Azhar w Kairze nieznani sprawcy zastrzelili we wtorek nad ranem trzech żołnierzy. Jak poinformowało egipskie MSW, w ataku rannych zostało siedmiu innych żołnierzy i policjant.

Strzały padły z jadącego samochodu. Do ataku na żołnierzy i policjantów doszło podczas rozpędzania przez siły bezpieczeństwa demonstracji zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Reklama

Uniwersytet Al-Azhar to najważniejszy ośrodek teologiczny sunnizmu, który od wielu miesięcy pozostaje w centrum protestów przeciwko odsunięciu od władzy islamistycznego prezydenta Mursiego.

Od obalenia Mursiego w lipcu 2013 roku w starciach i zamachach zginęło w Egipcie około 1400 osób, w tym co najmniej 500 żołnierzy i policjantów. Setki islamistów skazano na śmierć w zbiorowych procesach, które zostały potępione przez społeczność międzynarodową.

Do ataku przed uniwersytetem Al-Azhar doszło na tydzień przed wyborami prezydenckimi. Faworytem głosowania jest były naczelny dowódca egipskiej armii Abd el-Fatah es-Sisi.

Dowiedz się więcej na temat: Egipt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne