Reklama

Reklama

Dziś spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem

Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un spotkają się w niedzielę we wsi Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na granicy pomiędzy Koreami - powiedział prezydent Korei Płd. Mun Dze In, chwaląc obu przywódców za odwagę.

"Mam nadzieję, że prezydent Trump przejdzie do historii jako prezydent, który doprowadził do pokoju na Półwyspie Koreańskim" - powiedział Mun, który wcześniej oceniał planowane spotkanie Trumpa z Kimem w strefie zdemilitaryzowanej jako "ważny kamień milowy" w procesie denuklearyzacji Korei Płn.

Reklama

Trump oświadczył w niedzielę, że przywódca Korei Płd. Kim Dzong Un chciałby się z nim tego dnia spotkać w strefie zdemilitaryzowanej na granicy pomiędzy dwiema Koreami, a przygotowania do tego spotkania są już na "ostatnich etapach".

"Powiedziano mi, że Kim Dzong Un chciałby się spotkać i wygląda na to, że są teraz na ostatnich etapach pracy nad bardzo krótkim spotkaniem" - powiedział dziennikarzom

Strefa zamknięta

Strefa zdemilitaryzowana na granicy pomiędzy Koreami została w niedzielę zamknięta dla turystów od strony Korei Płn. - poinformowała na Twitterze agencja podróży Koryo Tours. 

Może to być element przygotowań do spotkania przywódców USA i Korei Płn.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama