Reklama

Reklama

Dwie eksplozje i zawały w kopalni węgla w Workucie

Co najmniej 2 górników zginęło a los 28 pozostaje nieznany w rezultacie dwóch silnych wybuchów i serii zawałów w kopalni węgla "Siewiernaja" w Workucie (republika Komi) - poinformował dyrektor przedsiębiorstwa "Workutaugoł", do którego należy kopalnia.


Agencja TASS relacjonowała, że eksplozje i spowodowane przez nie zawały nastąpiły w czwartek po południu czasu moskiewskiego na głębokości 780 metrów. W tym czasie pod ziemią znajdowało się 110 górników, a bezpośrednio w rejonie awarii ok. 8. 

Dotychczas odnaleziono 2 górników, którzy ponieśli śmierć. Los 28 górników pozostaje nieznany. W akcji ratunkowej uczestniczą 364 osoby posługujące się specjalistycznym sprzętem.   

W pierwszym etapie operacji ratunkowej na powierzchnię udało się wywieźć 80 górników, z których 8 wymagało pomocy lekarskiej, 4 górników przewieziono do szpitala. W ministerstwie ds. nadzwyczajnych Rosji utworzono sztab kryzysowy, który koordynuje akcję ratowniczą.

Reklama

TASS poinformował, że wszczęto dochodzenie, które ma ustalić, czy w kopalni nie doszło do naruszenia przepisów o bezpieczeństwie pracy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje