Reklama

Reklama

Dwa ataki nożowników w Wiedniu. Co wiadomo

Prawdopodobnie nie ma związku między dwoma atakami z użyciem noża, do których doszło w środę wieczorem w Wiedniu - poinformowała policja. W sumie w obu atakach ciężko ranne zostały cztery osoby, w tym troje członków austriackiej rodziny. W czwartek zatrzymano 23-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie jednego z tych ataków.

Pierwszy atak miał miejsce przed japońską restauracją przy handlowej ulicy Praterstrasse, w pobliżu stacji metra.

Jak poinformował agencję AFP rzecznik wiedeńskiej policji Patrick Maierhofer, napastnik ranił nożem, według świadków scyzorykiem, parę Austriaków w wieku 67 i 56 lat oraz ich 17-letnią córkę. Ofiary doznały ciężkich obrażeń zagrażających ich życiu i obecnie przebywają w szpitalu.

Motyw tego ataku, jak podkreślił Maierhofer, nie jest znany. Napastnik zbiegł. Według portalu Oe24 przed restauracją najpierw doszło do kłótni i przepychanek między kilkoma osobami, a następnie do ataku z użyciem noża.

Reklama

Niedługo po tym zdarzeniu w tej samej okolicy nożem został zaatakowany i poważnie raniony 20-letni mężczyzna pochodzący z Czeczenii. "Aresztowaliśmy Afgańczyka, podejrzanego o ten atak" - poinformował w środę późnym wieczorem rzecznik wiedeńskiej policji.

Podkreślił, że raczej nie ma związku między tymi atakami, ale wyjaśnia to jeszcze policja.

Zatrzymanie 23-latka

Austriacka policja poinformowała w czwartek o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny podejrzanego o atak z użyciem noża w Wiedniu. 

Rzecznik policji Patrick Maierhofer oświadczył, że podejrzany został zatrzymany krótko po tym, jak 20-letni mężczyzna z Czeczenii został w środę wieczorem ugodzony nożem i przewieziony do szpitala z ranami zagrażającymi życiu.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje