Reklama

Reklama

Doprowadził policjanta do łez. Został deportowany

Holenderski aktywista, przez którego rozpłakał się filipiński policjant, został deportowany i ma zakaz powrotu na Filipiny - informuje agencja AFP.

Filipińskie biuro imigracyjne podało, że Thomas van Beersum został deportowany w środę po tym, jak służby bezpieczeństwa zidentyfikowały go na fotografii umieszczonej w internecie, na której krzyczy na umundurowanego policjanta podczas antyrządowego protestu w stolicy kraju Manili.

Van Beersum jest “niepożądanym obcym", który przyłączając się do manifestacji złamał zasady wizy turystycznej - powiedziała rzeczniczka biura imigracyjnego Antonette Mangrobang.

Reklama

Aktywista został sfotografowany, jak krzyczy na płaczącego filipińskiego policjanta podczas protestu 22 lipca. Zdjęcia ukazujące policjanta Joselito Sevillę przytrzymującego van Beersuma i innych aktywistów, dość szybko stały się popularne w sieci, wywołując ożywioną debatę na portalach społecznościowych.

Funkcjonariusz przyznał później, że płakał z wyczerpania i głodu po długim ochranianiu manifestacji.

Van Beersum został zatrzymany na lotnisku w Manili we wtorek, gdy chciał opuścić kraj. W środę napisał na swoim profilu na Facebooku, że jego areszt to próba odwrócenia uwagi przez rząd od jego problemów.


Dowiedz się więcej na temat: Filipiny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje