Reklama

Reklama

Dominikana: Będzie mur bezpieczeństwa na granicy z Haiti

Dominikana rozpocznie w ciągu najbliższych trzech miesięcy budowę muru bezpieczeństwa na granicy z Haiti. Zapowiedział to prezydent kraju Luis Abinder cztery dni po tym, jak zamordowano prezydenta Haiti Jovenela Moise'a.

Mur ma mieć długość 380 kilometrów i przebiegać wzdłuż niemal całej granicy.

Jego konstrukcja ma być tak pomyślana, aby skutecznie chronić Dominikanę przed nielegalnymi imigrantami, przemytem narkotyków oraz kradzieżami bydła i samochodów. Te ostatnie kradzieże były uciążliwe dla Dominikany jako kraju o rozwiniętej branży turystycznej.

W najbliższych tygodniach zostanie rozpisany przetarg na budowę muru, tak aby prace przy wznoszeniu muru mogły się rozpocząć za trzy miesiące - zapowiedział prezydent Dominikany.

Chronione 23 km granicy

Obecnie tylko niespełna 23-kilometrowy odcinek granicy dominikańsko-haitańskiej jest chroniony; ogrodzenie to siatka metalowa.

Niezwłocznie po tym jak dotarła wiadomość o zamordowaniu prezydenta Haiti - zapewnił Luis Abinder - wojsko dominikańskie wzmocniło ochronę granicy z sąsiednim krajem. Abinder powiedział, że Dominikana nie uczestniczy w dochodzeniach dotyczących zabójstwa Jovenela Moise.

W śledztwie pomagają rządy Stanów Zjednoczonych i Kolumbii.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Haiti | Dominikana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama