Reklama

Reklama

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie za 300 mln zł

Jak informuje Bloomberg, Kulczyk kupiła historyczną posiadłość w Knightsbridge w Londynie, w pobliżu pałacu Buckingham. Najbogatsza Polka wydała na niego w przeliczeniu około 300 mln zł.

Bloomberg podkreśla, że Dominika Kulczyk nabyła dom za 57,5 mln funtów (około 300 mln zł), czyli poniżej jego rynkowej wartości, którą szacowano na 65 mln funtów. Przez pewien czas na rynku najdroższych rezydencji zapanowała stagnacja, jednak wraz ze sporym spadkiem kursu funta, związanym z brexitem, najbogatsi znowu zaczęli inwestować na londyńskim rynku mieszkaniowym.

Dominika Kulczyk kupiła dom od Mike'a Spinka, dewelopera, który zajmuje się rynkiem rezydencji. Posiadłość jest położona w pobliżu luksusowego domu towarowego Harrodsa i Pałacu Buckingham. Bloomberg zwrócił się do rzeczników Kulczyk i Spinka z prośbą o komentarz dotyczący transakcji, jednak oboje odmówili.

Reklama

Jak podkreśla Bloomberg, na londyńskim rynku nieruchomości luksusowych w ostatnich miesiąca przeprowadzone zostały spektakularne transakcje. Chiński potentat rynku nieruchomości Cheung Chung Kiu w styczniu zdecydował się na zakup nieruchomości w tej samej okolicy, co Dominika Kulczyk. Zapłacił za nią 200 mln funtów (ponad miliard zł), przebijając tym samym rekord najwyższej ceny w Londynie.

Dominika Kulczyk jest córką Jana Kulczyka, który był najbogatszym człowiekiem w Polsce. Po jego śmierci w 2015 roku, razem z bratem Sebastianem, Dominika Kulczyk odziedziczyła jego fortunę, stając się najbogatszą Polką.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje