Reklama

Reklama

Dingell odchodzi na emeryturę. Przez 60 lat był kongresmenem

Amerykański polityk o polskich korzeniach John Dingell ogłosił, że nie będzie ubiegać się o reelekcję. Prawie 60 lat był kongresmenem. Zdecydował się odejść na emeryturę.

Demokrata z Michigan John Dingell był najdłużej pełniącym funkcję członkiem Kongresu w całej historii Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Do parlamentu został wybrany w 1955 roku, mając 29 lat. Zdobył mandat w okręgu, który wcześniej reprezentował jego ojciec. Swoją funkcję sprawował przez 29 kadencji. W Kongresie USA przetrwał 11 prezydentów. Obecnie ma 87 lat. Ogłaszając swoją decyzję podkreślił, że z powodu podeszłego wieku nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków tak, jak by tego od siebie oczekiwał.

John Dingell urodził się w stanie Kolorado w 1926 roku. Jego ojciec John Dingell senior był dzieckiem polskich imigrantów.

Jego nazwisko brzmiało Dzięglewicz, ale zmienił je przed startem w wyborach do Kongresu. John Dingell junior nie ukrywał swoich korzeni. W ubiegłym roku z rak ambasadora RP w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa odebrał Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP.

Dowiedz się więcej na temat: John Dingell

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy