Reklama

Reklama

Di Maio zapowiedział włosko-polski szczyt

Wkrótce odbędzie się włosko-polski szczyt międzyrządowy - zapowiedział w poniedziałek w Warszawie wicepremier Włoch Luigi Di Maio. W czasie swej wizyty spotkał się między innymi z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz.

Na konferencji prasowej w ambasadzie włoskiej w Warszawie Di Maio - lider Ruchu Pięciu Gwiazd oświadczył: "Celem, jaki uzgodniliśmy, jest reaktywacja szczytów międzyrządowych między Włochami a Polską, które nie odbywają się od 2013 roku".

Reklama

"Będę o tym rozmawiać z premierem (Giuseppe) Conte, zorganizujemy szczyt zaraz po lecie, ale spróbujemy zrobić to jeszcze wcześniej" - powiedział Di Maio, który jest ministrem rozwoju gospodarczego oraz pracy i polityki socjalnej.

Po spotkaniu z minister Emilewicz podkreślił: "Z Polską zainaugurujemy partnerstwo w sprawie nowych technologii".

"We Włoszech zacznie działać narodowy fundusz innowacji, w sprawie którego czekamy na zgodę ze strony banku centralnego, a w Polsce mają podobne narzędzie" - dodał Di Maio cytowany przez agencję Ansa.

W niedzielę lider Ruchu Pięciu Gwiazd wziął udział w warszawskiej konwencji Kukiz'15 i innych ugrupowań z krajów, z którymi zawarł sojusz przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne