Reklama

Reklama

David Cameron: Jesteśmy otwarci na imigrantów

"Assad jest rzeźnikiem własnych rodaków. Syrii należy się zarówno uwolnienie od tego przywódcy, jak i Państwa Islamskiego" - stwierdził premier Wielkiej Brytanii David Cameron, który był gościem BBC Radio 4 Today. Odniósł się także do fali imigrantów, która zalewa Europę.

David Cameron, pytany o swoją politykę, odniósł się do roli silnej ekonomii państwa, która zdaniem premiera stanowi główną siłę napędową. 

Reklama

- Bez silnej ekonomii nie można zrealizować żadnego planu. Wykorzystujemy brytyjską ekonomię w bardzo dobry sposób - twierdzi. 

Za przykład Cameron podaje m.in. system ochrony zdrowia. 

Premier Wielkiej Brytanii zauważa także, że jeszcze wiele pozostało do zrobienia, wymieniając np. reformy więziennictwa i edukacji.

Znaczącą część radiowego wywiadu poświęcono imigrantom. Premier Cameron zgodził się z wypowiedzią minister spraw wewnętrznych Theresy May, która stwierdziła, że masowa imigracja źle wpływa na brytyjskie społeczeństwo.

- Wielka Brytania zbudowała świetne środowisko do życia społecznego. Jesteśmy otwarci na imigrantów, ale zbyt duża ich liczba spowoduje infrastrukturalne problemy. Państwo powinno panować nad napływem imigrantów i przyjmować tylu, ilu jest w stanie - powiedział. 

- Imigrantów przyciąga do Wielkiej Brytanii praca. Nie winię ich za to. Nasz kraj to dobre miejsce do życia i pracy, ale jednak trzeba być świadomym zagrożeń, które wynikają z napływu imigrantów - dodaje.

Premier odniósł się również do wojny na terenie Syrii. 

- Assad jest rzeźnikiem własnych rodaków. Syrii należy się zarówno uwolnienie od tego przywódcy, jak i Państwa Islamskiego. Rosja popełnia błąd, wspierając Assada - stwierdził David Cameron. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje