Reklama

Reklama

"Dar Młodzieży" przypłynął do Panamy na Światowe Dni Młodzieży

Polski żaglowiec "Dar Młodzieży" jest już w panamskim porcie Balboa. Uczestnicy trwającego Rejsu Niepodległości dookoła świata wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży. Relacja Patryka Michalskiego.

Reklama

Uczestnicy rejsu uśmiechnięci i opaleni schodzili na ląd. To jeden z ważniejszych momentów całego rejsu dookoła świata.

Reklama

Dar Młodzieży na spotkanie z ojcem świętym przypłynął z meksykańskiego Acapulco.

Podczas oficjalnego powitania załogi w porcie powiewała polska flaga. Narodowe barwy mieli też ze sobą uczestnicy rejsu.

Polskie spotkanie w Panamie

W środę, 23 stycznia, polscy pielgrzymi ŚDM spotkają się na placu przy centrum handlowym Albrook Mall. Mszy św. będzie przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak, a homilię wygłosi przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KRP bp Marek Solarczyk.

Uczestnicy będą modlić się w intencji polskiej młodzieży, dziękując za czas przygotowań do ŚDM w Panamie oraz prosić o jego owoce. Msza święta rozpocznie się o godzinie 18. Po eucharystii odbędzie się koncert, w czasie którego wystąpią polscy artyści: Olga Szomańska, Darek Malejonek, Marcin Wyrostek, Marcin Januszkiewicz oraz Siewcy Lednicy, a także gość specjalny z USA - Stan Fortuna.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Msza św. będzie sprawowana w języku polskim, koncert zaś zostanie poprowadzony w trzech językach - polskim, hiszpańskim i angielskim.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje