Reklama

Reklama

​Dania: Członkowie nacjonalistycznej partii rozdawali "spray na uchodźców"

Członkowie nacjonalistycznej Partii Duńczyków rozdawali na ulicach miasta Haderslev "spray na uchodźców" - informuje portal Thelocal.dk. "To alternatywa dla gazu pieprzowego" - skomentował sprawę założyciel partii Daniel Carlsen.

Puszka z etykietką "spray na uchodźców" to w rzeczywistości lakier do włosów, na który przyklejono antyimigranckie hasło.

Założyciel Partii Duńczyków Daniel Carlsen tłumaczył, że taki "spray na uchodźców" jest alternatywą dla gazu pieprzowego, którego używanie jest w Danii zakazane.

Członkowie partii rozdawali wspomniany spray na ulicach Haderslev, ponieważ zdaniem polityków, kobiety z tego miasta często skarżyły się na przypadki molestowania ze strony uchodźców i imigrantów starających się o azyl.

"Staramy się poradzić sobie z problemem, z którym boryka się nasze społeczeństwo. Wielu Duńczyków nie czuje się bezpiecznie, ponieważ w naszym kraju jest wielu imigrantów, a nam nie wolno się przed nimi bronić" - wyjaśnił polityk partii.

Reklama

O zdanie mieszkańców na temat zagrożenia i potrzeby stosowania takich środków na uchodźców, zapytała w swojej sondzie stacja TV Syd.

"To odrażające, czuję się obrażona" - powiedziała stacji jedna z mieszkanek miasta. W sondzie pojawiły się także głosy uznania dla inicjatywy Partii Duńczyków. "To przeciwko uchodźcom musimy się dzisiaj bronić" - cytuje kolejną mieszkankę stacja.  

Daniel Carlsen poinformował, że butelkę sprayu zdecydowało się wziąć 137 osób. Partia będzie prowadziła podobne inicjatywy także w przyszłości.

Thelocal.dk przypomina, że Partia Duńczyków słynie z antyimigranckich haseł. W czasie Euro 2016 partia ta oświadczyła, że reprezentacja Francji nie powinna brać udziału w Mistrzostwach Europy, ponieważ wielu jej graczy ma afrykańskie korzenie.

Partia od momentu powstania domaga się wydalenia z Danii wszystkich imigrantów, którzy nie pochodzą z krajów należących do kultury zachodniej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy