Reklama

Reklama

Czego obawiają się Chiny? Zarządzono specjalną kontrolę

Agencja Xinhua poinformowała, że władze Chin zarządziły przegląd rządowych systemów komputerowych pod kątem poziomu zabezpieczania "wrażliwych danych". Kontrola będzie obejmować obszary związane z bezpieczeństwem narodowym i interesem publicznym.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej państwowej agencji prasowej podkreślono, że niektóre państwa i firmy "czerpią korzyści z monopolu na zbieranie, na masową skalę, wrażliwych danych" nielegalnie pozyskiwanych od chińskiego rządu i przemysłu. Nie wyszczególniono jednak o jakie podmioty chodzi.

Reklama

Xinhua podkreśliła jednocześnie, że w przeszłości wielokrotnie dochodziło do prób włamania się do sieci zarządzanych przez chińskie organy władzy.

Agencja Reutera przypomina, że Pekin podjął tę decyzję w tygodniu, w którym doszło do poważnego ochłodzenia relacji na linii Chiny - Stany Zjednoczone. W poniedziałek Waszyngton postawiły pięciu oficerom sił zbrojnych Chin zarzut prowadzenia szpiegostwa komputerowego wobec amerykańskich firm w celu zdobycia tajemnic handlowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL