Reklama

Reklama

Czechy: Prezydent Milosz Zeman w szpitalu

Prezydent Czech Milosz Zeman został przyjęty do Centralnego Szpitala Wojskowego we wtorek. Kancelaria nie podała żadnych szczegółów o hospitalizacji czeskiej głowy państwa. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać przyjazd prezydenckiej limuzyny do szpitala. Zeman do placówki wjechał na wózku inwalidzkim.

W szpitalu jest także zmagający się z nadciśnieniem były prezydent Czech Vaclav Klaus.

Pierwszy o hospitalizacji 76-letniego Zemana poinformował należący do lewicowego dziennika "Pravo" portal Novinky.cz. Opublikowano nagranie, na którym widać przyjazd prezydenckiej limuzyny do szpitala i Zemana machającego z wózka inwalidzkiego do reporterów.

Rzecznik prezydenta Jirzi Ovczaczek nie skomentował doniesień prasowych, nie odpowiedział na wysłanego do niego SMS-a. Telefonów nie odbierał też szef kancelarii prezydenta Vratislav Mynarz. Przed przyjazdem kolumny prezydenckiej do szpitala była tam już żona Zemana, Ivana.

Reklama

Milosz Zeman w szpitalu

W ostatnich latach Zeman kilkakrotnie przebywał w szpitalu wojskowym. W ubiegłym roku przeszedł operację złamanej ręki. W 2019 roku spędził w szpitalu cztery dni, lekarze kazali mu zbadać słuch. W UVN Zeman został zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Czeski prezydent jest w trakcie długotrwałego leczenia neuropatii w nogach, co ma związek z cukrzycą. Ze względu na problemy z nogami, w tym roku zaczął korzystać z wózka inwalidzkiego.

80-letni były prezydent Klaus trafił do szpitala w weekend w związku z problemem z wysokim ciśnieniem. Rzecznik Klausa Petr Macinka powiedział, że były prezydent przeszedł badania i czeka na kolejne.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje