Reklama

Reklama

Czaputowicz komentuje odwołanie Czarneckiego

"Odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego to zła decyzja, nie przyczynia się do umocnienia demokracji w tej instytucji" - uważa szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Czaputowicz proszony był w radiowej Jedynce o ocenę okoliczności towarzyszących odwołaniu Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. 

Reklama

"Uważam, że to jest niedobra decyzja, że po prostu politycy mogą - w cudzysłowie - więcej. W sporze politycznym różne argumenty są wysuwane. Uważam, że to jest na pewno zła decyzja, nie przyczynia się do umocnienia demokracji w instytucjach europejskich, w tym wypadku w Parlamencie Europejskim" - podkreślił Czaputowicz.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki został w środę odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Była to konsekwencja konfliktu między politykiem PiS a europosłanką PO Różą Thun. 

Czarnecki, w związku z jej wystąpieniem w krytycznym wobec rządzących w Polsce filmie francusko-niemieckiej telewizji Arte i słów "jak tak dalej pójdzie nastanie dyktatura", porównał ją do "szmalcownika". 

Liderzy większości frakcji w PE uznali to za "przekroczenie czerwonej linii" i zawnioskowali o dymisję.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy