Reklama

Reklama

Cyklon tropikalny w Szanghaju

Ponad 150 tys. osób ewakuowano w Szanghaju w związku z cyklonem tropikalnym Jongdari, który uderzył w to miasto w piątek rano, przynosząc ulewne deszcze i wichury. Odwołano setki połączeń lotniczych i kolejowych - poinformowały lokalne władze.

Przed dotarciem do Szanghaju cyklon Jongdari zdążył osłabnąć z poziomu tajfunu do sztormu tropikalnego.

Reklama

Jednak w związku z cyklonem w mieście ewakuowano 151,4 tys. osób - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele szanghajskiego biura ds. zarządzania kryzysowego. Wcześniej informowano o 130 tys. ewakuowanych. W chińskiej metropolii żywioł powalił też ok. 1,7 tys. drzew i spowodował przerwy w dostawie prądu do 930 gospodarstw domowych.

Sparaliżowane lotniska i koleje

W piątek rano z powodu zbliżającego się cyklonu na dwóch szanghajskich lotniskach odwołano 151 lotów. Wstrzymano również 119 przejazdów szybkiej kolei, a 122 miejskie parki były tego dnia zamknięte. 

W sąsiedniej prowincji Zhejiang ewakuowano prawie 20 tys. osób, a ponad 24 tys. łodzi rybackich i statków schroniło się w porcie.

Cyklon Jongdari (po koreańsku - skowronek) jest 12. tajfunem odnotowanym przez meteorologów w tym sezonie. Wcześniej nawiedził Japonię, gdzie ranił 16 osób, spowodował utrudnienia w transporcie i przerwał dostawy prądu do tysięcy domów.

Z Kantonu Andrzej Borowiak 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje