Reklama

Reklama

Co się wydarzyło przed zniknięciem Madeleine McCann?

Na antenie BBC One w programie "Crimewatch" został wyemitowany materiał o Madeleine McCann, który stanowi "najbardziej szczegółową rekonstrukcję zdarzeń" poprzedzających zniknięcie dziecka. W filmie pojawia się między innymi wątek mężczyzny niosącego dziecko w stronę plaży.Reklama

Czy brytyjski Scotland Yard odkrył nowy trop ws. zniknięcia 3-letniej Madeleine? W rekonstrukcji zdarzeń, wyemitowanej o godz. 21 lokalnego czasu w programie BBC Crimewatch, pojawiają się informacje, rzucające nowe światło na to, co wydarzyło się w 2007 roku w Portugalii.

Przebieg zdarzeń umożliwia przeanalizowanie zachowań różnych osób, które znajdowały się w okolicach Praia da Luz w czasie zniknięcia Madeleine.

Scotland Yard rozwiąże zagadkę?

Madeleine McCann zniknęła ze swojego łóżka w pokoju hotelowym 7 maja 2007 roku, gdy rodzice jedli kolację w pobliskiej restauracji. Sprawą zajmowała się początkowo portugalska policja, która po roku uznała, że zagadki nie da się rozstrzygnąć.

Dwa lata temu Scotland Yard zaczął analizować wszystkie zebrane dowody.

Portrety poszukiwanych mężczyzn

Dzieci zostały same w hotelu o godz. 20:30. 40 minut później w pokoju pojawił się ojciec, który sprawdzał, czy wszystko jest w porządku. O godz. 22 w pokoju pojawiła się matka, która zauważyła zniknięcie Madeleine.

Wieczorem w pobliżu hotelu zauważono około godz. 22 białego mężczyznę idącego ulicą i niosącego na rękach dziecko - w wieku około 3-4 lat - ubrane w piżamę. Mężczyzna następnie udał się w stronę plaży.

Scotland Yard ujawnił dwa wygenerowane komputerowo portrety mężczyzn w wieku między 20 a 40 lat, których chce przesłuchać w sprawie zniknięcia Madeleine.

Andy Redwood podkreśla, że mężczyźni mogą być zamieszani w tę sprawę, ale mogą być również przypadkowymi, niewinnymi osobami, dlatego tak ważne jest skontaktowanie się z policją w przypadku posiadania jakichkolwiek informacji.

Jego zdaniem wątek mężczyzny niosącego dziecko później, niż wcześniej podawano, może być kluczowy.

"Bolesna tajemnica"

Rodzice dziewczynki podkreślają, że nigdy nie stracą nadziei na odnalezienie córki.

"Ta sprawa pozostaje dla nas bolesną tajemnicą" - powiedzieli na antenie BBC One.

EKM


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne