Reklama

Reklama

Clinton ogłosiła kandydata na wiceprezydenta

​Hillary Clinton ogłosiła nazwisko kandydata partii demokratycznej na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest nim były gubernator Wirginii, senator Tim Kaine.

Tim Kaine ma 58 lat. Pochodzi z Kansas City w Missouri. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył prestiżowy Uniwersytet Harwarda. Należy do Kościoła Rzymskokatolickiego. Przez rok był wolontariuszem w Jezuickiej misji w Hondurasie, gdzie nauczył się Hiszpańskiego.

Od trzech lat zasiada w amerykańskim Senacie. Reprezentuje konserwatywne skrzydło Partii Demokratycznej w kwestiach bezpieczeństwa narodowego i gospodarczych. Jest zwolennikiem wolnego handlu, wspiera biznes i nie jest tak negatywnie nastawiony do wydobycia węgla, jak liberalni członkowie partii.

Reklama

Wybór Tima Kaine'a może pomóc Hillary Clinton w pozyskaniu republikanów oraz niezależnych wyborców, którzy nie są w stanie zaakceptować kandydatury Donalda Trumpa. Jednym z powodów wyboru senatora Kaine'a na kandydata na wiceprezydenta może być też fakt, że reprezentuje Wirginię, która należy do tak zwanych "battleground states" czyli stanów, które przesądzą o wyniku listopadowych wyborów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje