Reklama

Reklama

Ciała czterech osób na łodzi u wybrzeży Wysp Kanaryjskich

23 osoby na łodzi - cztery nie przeżyły, a 16 jest w ciężkim stanie - to bilans akcji ratunkowej w pobliżu wyspy Hierro należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Reklama

Łódź, którą podróżowali migranci, została zauważona przez kuter rybacki około 104 mil morskich na południe od Hierro, jednej z najmniejszych wysp archipelagu - podały lokalne media. W niedzielę po południu rozpoczęła się akcja ratunkowa, w której wzięły udział trzy śmigłowce, aby przetransportować rannych i chorych w bezpieczne miejsce.

Reklama

Hiszpański Czerwony Krzyż poinformował, że z 23 osób znajdujących się na pokładzie, 16 jest w ciężkim stanie, a trzy w nieco lepszym. Wszyscy zostali przetransportowani drogą powietrzną na Teneryfę. Zmarli migranci zostaną przewiezieni na Hierro.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że liczba nieudokumentowanych migrantów przybywających na Wyspy Kanaryjskie była w zeszłym roku ponad osiem razy wyższa niż w 2019 roku. Pandemia koronawirusa i jej negatywny wpływ na turystykę i inne branże w krajach Afryki Północnej i Afryki Subsaharyjskiej skłania o wiele więcej osób do wyruszenia w niebezpieczną podróż. 

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje