Reklama

Reklama

Chorwacja: Wypadek autokaru. Co najmniej 10 ofiar

Co najmniej 10 osób zginęło, a 40 odniosło rany w wypadku autokaru, do jakiego doszło w niedzielę rano na autostradzie A3 w pobliżu Slavonskiego Brodu - podały chorwackie media. Ośmiu rannych pasażerów jest w stanie ciężkim.

- Pomoc medyczna została udzielona w sumie 45 osobom. Wszystkie hospitalizowano - poinformował dyrektor szpitala okręgowego w mieście Slavonski Brod, dr med. Josip Samardżić.Na miejscu trwa akcja ratownicza. Przyczyna wypadku nie jest znana i pozostaje do ustalenia. Wiadomo jedynie, że autobus jadący z Frankfurtu nad Menem (Niemcy) do Prisztiny zsunął się z pasa autostrady i wywrócił na bok.

Trasa łączyła kiedyś republiki byłej Jugosławii

Policja nie ujawniła na razie narodowości i tożsamości ofiar. Wśród pasażerów mogli być cudzoziemcy. Założyciel centroprawicowej partii The Alliance for the Albanians w Macedonii - Ziadin Sela - podał, że ofiary i ciężko ranni to jego rodacy.

Reklama

Do wypadku doszło na autostradzie A3, która biegnie od granicy ze Słowenią w Breganie do granicy z Serbią w Lipovacu. Trasa ta była kiedyś częścią autostrady Braterstwo i Jedność łączącej republiki byłej Jugosławii: Słowenię, Chorwację, Serbię i Macedonię.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje