Reklama

Reklama

Chłopiec stracił wzrok przez zaniedbanie rodziców

W Wielkiej Brytanii, 11-letni chłopiec wraz z 2-letnią siostrą byli przetrzymywani w niehigienicznych warunkach. Nastolatek cierpiał na nieleczoną zaćmę i po pewnym czasie zupełnie stracił wzrok. Rodzice odpowiedzą za zaniedbanie w opiece nad dziećmi. Grozi do 2 i pół roku pozbawienia wolności. Historię opowiada Metro UK.

Do obiegu publicznego wyciekł raport organizacji pomocy społecznej, która zajmowała się sprawą dzieci. Dokument ujawnił, że organizacja nie podjęła większości interwencji w rodzinie mimo zgłoszeń sąsiadów w latach 2007-2013. 

Jeden z niewielu dokumentów sporządzonych w tej sprawie, głosi: "Chłopiec poinformował, że nie widzi na lewe oko. Jego wzrok zrobił się 'lepki', później widział przez mgłę, a teraz w ogóle nie jest w stanie patrzeć".

Reklama

Problem z zaniedbaniem dzieci był dwukrotnie zaniechany przez organizacje pomocy społecznej. Dopiero za trzecim razem dzieciom udało się pomóc.

Podczas trzeciej wizyty pracowników socjalnych okazało się, że sypialnie dzieci były używane jako toalety. W domu roiło się też od robactwa i innych pasożytów. W całym mieszkaniu panował bałagan, wszędzie leżały resztki jedzenia. Pieluszki i inne śmierci porozrzucane były po schodach i przedpokoju.

Dowiedz się więcej na temat: zaniedbanie | dzieci | pomoc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy