Reklama

Reklama

Chiny: Wysoki rangą urzędnik skazany na dożywocie za korupcję

Sąd w mieście Guangzhou, na południu Chin, skazał w czwartek na dożywotnie więzienie za korupcję współpracownika byłego ministra bezpieczeństwa publicznego Zhou Yongkanga, który z kolei był najwyższym rangą urzędnikiem sądzonym w ChRL pod tym zarzutem.

Na oficjalnym mikroblogu sąd przekazał, że Tan Li został uznany za winnego korupcji. Cały jego majątek został skonfiskowany i przekazany na rzecz państwa.

Tan był wicegubernatorem wyspiarskiej prowincji Hajnan, zanim został objęty śledztwem w 2014 roku przez Komunistyczną Partię Chin. Wcześniej Tan pracował jako szef propagandy w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan, gdzie Zhou stał na czele partii w tej prowincji pod koniec lat 90.

Zhou Yongkang, najwyższy rangą chiński urzędnik sądzony za korupcję, w 2015 roku został skazany na dożywocie za łapownictwo, zdradę tajemnic państwowych i nadużywanie władzy. Do więzień trafiło wielu dawnych współpracowników Zhou i członków jego rodziny, w tym żona i syn.

Reklama

Tylko w 2015 roku, w ramach walki z korupcją wypowiedzianej przez prezydenta Xi Jinpinga, ukarano w Chinach prawie 300 tys. wysokich rangą urzędników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje