Reklama

Reklama

Chiny: Wykonano egzekucję na 13 osobach

W Chinach stracono 13 osób skazanych za ataki terrorystyczne i akty przemocy. Egzekucję przeprowadzono w prowincji Xinjiang, w której trwa zakrojona na szeroką skalę operacja antyterrorystyczna. Według Pekinu za zamachami stoją zamieszkujący prowincję, wyznający islam Ujgurzy.


Państwowa agencja Xinhua poinformowała, że straceni byli zamieszani w siedem aktów terroru. Skazano ich za zorganizowanie i przywództwo podczas ataków: między innymi na komisariat policji, hotel oraz budynki rządowe. W sumie, w wyniku działań skazanych, zginąć miały 24 osoby - zarówno policjanci, jak i cywile. Kolejne 23 osoby zostały ranne. 

Reklama

Wcześniej państwowe media informowały, że na karę śmierci skazano trzy osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie zamachu samobójczego na placu Tiananmen w Pekinie. Również za ten atak mają odpowiadać Ujgurzy.

W Xinjiangu w ostatnich tygodniach doszło do poważnych zamachów terrorystycznych. W ataku na targ w Urumczi zginęło ponad 40 osób, a prawie 100 zostało rannych. Wcześniej zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy na dworcu kolejowym w stolicy Xinjiangu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy