Reklama

Reklama

Chiny: wyburzyli 15 wieżowców w 45 sekund

45 sekund - zaledwie tyle zajęło wyburzenie 15 niedokończonych wieżowców w Kunming (Chiny). Użyto do tego 85 tys. ładunków wybuchowych. Świadkowie podzielili się w sieci spektakularnymi nagraniami.


Do sieci trafiło niecodzienne wideo, na którym widać, jak niedokończone osiedle zamienia się w ruinę. 

Niedokończone wieżowce

W piątek runęło 15 wieżowców, które były częścią projektu Liyang Star City Phase II. Budynki stały niedokończone przez osiem lat. Ich wartość oszacowano na 1 miliard chińskich juanów (ok. 0,6 mld zł). 

Inwestycja przejmowana przez kolejne firmy wielokrotnie była wstrzymywana. Ostatecznie od 2013 roku wieżowce stały niedokończone. Jako podaje "Min News" budynki były przeznaczone do rozbiórki m.in. przez zły stan fundamentów spowodowany przez deszczówkę. 

Reklama

45 sekund

Według chińskiej państwowej gazety "Xinhua News" w 85 tys. miejsc w budynkach umieszczono 4,6 tony materiałów wybuchowych. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano ponad 5,3 tys. osób z okolicznych budynków. 

ZOBACZ: Aleksandra Kwaśniewska broni Kingi Dudy

Wyburzanie budynków, które oglądały tysiące widzów, zajęło zaledwie 45 sekund. Wybuchy przetrwał jeden z wieżowców, który przechylił się na bok. Internauci porównywali go do krzywej wieży w Pizie. Został ostatecznie wyburzony za pomocą maszyn. 

Strefa wybuchu obejmowała około 500 tys. metrów kwadratowych, co według "Liberty Times" jest jak dotąd największym tego typu obszarem wybuchu w Chinach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje